Piątka z minusem

W meczu 22 kolejki Drzewiarz pokonał Sołę 5:1 i nadal znajduje się na czele stawki.

Zwycięstwo jasieniczan przyszło stosunkowo łatwo, choć po trzeciej bramce przyszło chwilowe rozluźnienie, co mogło mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Wynik otworzył już w 7 minucie Adam Waliczek po dograniu Dawida Ogrockiego.

Przy bramce na 2:0 największy udział miał Jakub Tolasz, którego podanie na 5 metr nieszczęśliwie przeciął obrońca gości, pakując futbolówkę do własnej bramki.

Trzeci gol padł po rzucie rożnym Adama Palety i pięknej główce Konrada Pali.

Przy wysokim prowadzeniu, gospodarze chwilowo spoczęli na laurach, co niestety szybko się zemściło. Osiem minut przed przerwą wynik skorygował Brańka, uderzeniem po ziemi nie dał szans Pawłowi Górze.

Chwilę później mogło być już 3:2, ale w sytuacji sam na sam napastnik Soły nie trafił w światło bramki.

Na szczęście w drugiej odsłonie wszystko wróciło do normy.

Podopieczni trenera Konrada Kudra w pełni przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, co udokumentowali kolejnymi trafieniami.

Po godzinie gry najlepiej w podbramkowym zamieszaniu zachował się Mateusz Wajdzik zdobywając gola numer 4.

Wynik ustalił w 69' Szymon Królak, meldujący się na murawie zaledwie dwie minuty wcześniej.

Wygrana ta pozwoliła w dalszym ciągu zachować status lidera, z dwupunktową przewagą nad drugim w tabeli GLKS Wilkowice.

Drzewiarz Jasienica - Soła Kobiernice 5:1(3:1)

1:0 Waliczek 7' as. Ogrocki

2:0 samobójcza 23'

3:0 Pala 26' głową as. Paleta

3:1 Brańka 37'

4:1 Wajdzik 59'

5:1 Królak 69'

Góra (74'Grot)- Pala, Smalcerz (46'Kuder), Tolasz, Paleta - Jastrzębski, Drewniak, Ogrocki (60'Duś) , Bieńko, Waliczek (60'Stokłosa) - Wajdzik (67'Królak)