• Baner

Męczarnie

Po istnym horrorze wywozimy z Pszczyny komplet punktów. 

Końcówka rundy nie wygląda zbyt imponująco pod kątem efektowności, lecz efekt "Drzewiarza" brzmi nadal zachwycająco. 

Do rzeczy. 

Spotkanie z Iskrą od początku zapowiadało się na ciężki pojedynek i takowym rzeczywiście było. Gra jasieniczan nie kleiła się od początku. 

Gospodarze szybko poczuli krew, znajdując słabe punkty wicelidera. Długo z tego jednak nic nie wynikało, bowiem fatalnie nastawione celowniki pszczynian, nie zrobiły krzywdy podopiecznym Konrada Kudra i Roberta Basiury. 

Oczywiście jasieniczanie nie próżnowali, lecz sytuacyjne uderzenie Adama Waliczka w poprzeczkę i zmarnowana setka Marka Sobika tuż przed pauzą, pozwoliły zachować status quo. 

 W drugiej odsłonie lepsze wrażenie nadal sprawiali gospodarze. Wysiłki drużyny trenera Odrobińskiego zostały narodzone w 68', gdy z bliskiej odległości napastnik rywali przerwał długą passę bez straconej bramki Pawła Góry. 

Wcześniejszy przebieg zdarzeń nie zapowiadał odwrócenia sytuacji przez wicelidera. 

Jednak stało się inaczej. 

Zaledwie pięć minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego Konrada Kudra zwieńczył Tomasz Drewniak doprowadzając do remisu. 

Rozwścieczeni gospodarze, dotąd nie pokonani na własnych śmieciach ruszyli do desperackich ataków. Nie chcący być gorsi goście również, robili co trzeba. 

Kolejny z kilku wypadów Drzewiarza, a była już czwarta minuta doliczonego czasu gry, zakończyła się rzutem rożnym. Egzekwujący Konrad Kuder dograł na piąty metr, skąd obrońcy wybili futbolówkę. Tam czyhał już Adam Paleta, który płaskim uderzeniem przy słupku wprawił w euforię resztę swojej ekipy. 

Wygrana wymęczona, pewnie nie do końca zasłużona, zwłaszcza okiem miejscowych. Co z tego patrząc na efekt końcowy, a scenariusz bliźniaczy z El Clasico, w pełni zadowalający... 😅

Iskra Pszczyna - Drzewiarz Jasienica 1:2(0:0) 

1:0 Rzepa 68'

1:1 Drewniak 73' głową as. Kuder 

1:2 Paleta 90'+4

Żółte kartki : Paleta 63', Wajdzik 89', Duś 89', Kuder 90', Waliczek 94'

Góra - Smalcerz (76'Laskowski), Bieńko, Wajdzik, Paleta - Kuder, Drewniak, Jastrzębski (65'Kołodziej), Sobik, Ogrocki (69'Duś) - Waliczek

Drukuj E-mail

  • agencja
  • autocze
  • auto
  • silniki
  • multi