• Baner

Wyjazdowy komplet

Cenne trzy punkty wywozimy z Goczałkowic. 

Ubiegłotygodniowa porażka z Wilkowicami mocno siedziała w świadomości jasieniczan, którzy chcieli jak najszybciej zmazać plamę i wrócić na zwycięski szlak. 

Sposobność ku temu tak wyborna jak i  trudna zarazem, bowiem po drugiej stronie przeciwnik legitymujący się dorobkiem punktowym zaledwie o trzy punkty mniejszym, a dodatkowo grający na własnych śmieciach. 

Nerwowy początek o mały włos nie przyniósł bramki gospodarzom. Napastnik LKS-u po dograniu z bocznego sektora, przymierzył głową po długim rogu, odbijając - na nasze szczęście - poprzeczkę.

Początkowy szturm rywali na naszą bramkę nie dał żadnych wymiernych korzyści i słabł z każdą minutą. Czujący się coraz pewniej goście próbowali akcji zaczepnych, jednak zabrakło konkretów w obrębie szesnastki.

W drugiej już takowe były, a jeden z nich przyniósł upragnionego gola. 

Tuż po przerwie lewą stroną popędził, wprowadzony po pauzie Kacper Gawor, dograł na 5 metr, a zamykający akcję - drugi ze zmienników - Jakub Zaucha, mający w zasadzie pustą bramkę został w ostatniej chwili zablokowany. 

Co się odwlecze... W 80 minucie szarżę dobrze dysponowanego dziś Zauchy, nie przepisowo zatrzymali obrońcy Goczałkowic. Do ustawionej tuż za linią pola karnego futbolówki podszedł Konrad Kuder i kąśliwym uderzeniem zmusił golkipera do sparowania piłki do boku. Tam czyhał już Kacper Gawor, który z bliska wpakował futbolówkę pod poprzeczkę. 

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, lecz czujna defensywa wraz z bezbłędnie interweniującym Pawłem Górą nie dała się oszukać, dzięki czemu przywozimy do Jasienicy bardzo cenny komplet punktów. 

LKS II Goczałkowice - Drzewiarz Jasienica 0:1(0:0) 

0:1 Gawor 80'

Żółte kartki : Drewniak 40', Smalcerz 69', Sobik 71'

Góra - Wajdzik, Smalcerz, Drewniak (73'Jastrzębski), Bieńko - Duś, Kuder, Paleta (46'Gawor), Kołodziej (87'Bujok), Ogrocki (46'Zaucha) - Sobik 

Drukuj E-mail

  • auto
  • agencja
  • autocze
  • multi
  • silniki