• Baner

Trzeci raz na tarczy

W meczu 3 kolejki Drzewiarz uległ GKS II Tychy 1:2.

Nikłą porażką zakończył się tryptyk meczów w Jasienicy na wstępie sezonu 2022/23.Tym razem po bardzo ciekawym spotkaniu podopieczni Tomasza Wróbla dali sobie wydrzeć punkty,pomimo prowadzenia do przerwy.

Widowisko lepiej zaczęli jasieniczanie ,którzy już w 8' zdobyli gola autorstwa Konrada Bukowczana z karnego,podyktowanego za rękę w szesnastce obrońcy gości.Rywale ostro ruszyli do odrabiania strat jednak w żaden sposób nie potrafili zaskoczyć dobrze grającej w premierowych 45 minutach obrony Drzewiarza.

Druga odsłona to prawdziwe meczycho z obu stron.Akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie,lecz niestety lepiej nastawione celowniki mieli przyjezdni,którzy dwukrotnie wpakowali futbolówkę do bramki Marcina Kubiny. Najpierw Jaroch solową akcją wymanewrował naszych obrońców i z kilku metrów wyrównał stan meczu.Niespełna kwadrans później rezerwowy Wilk wykorzystał wrzutkę z prawej strony,dostawiając tylko nogę z okolicy 8 metra.

Przy stanie 1:1 piękną akcję przeprowadził Adrian Pindera,lecz jego bombę pod poprzeczkę efektownie wybronił golkiper tyszan.Chwilę później kąśliwe uderzenie po ziemi z rzutu wolnego Michała Kralczyńskiego instynktownie obronił nogą Dana.Jako,że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić w kolejnej akcji to tyszanie zdobyli swojego gola.Jeszcze w 75 ' po mocnym uderzeniu zza pola karnego Bartosza Żyły,poprzeczka uratowała GKS od niechybnej straty. Dobrej okazji w samej końcówce nie wykorzystał również Adrian Szwarc, który po nawinięciu obrońcy fatalnie przestrzelił.

W doliczonym czasie gry tyszanie mieli jeszcze szansę na trzecią bramkę,lecz zawodnik wykonujący jedenastkę,za faul w polu karnym naszego stopera,pomylił się posyłając piłkę obok słupka.

Drzewiarz Jasienica - GKS II Tychy 1:2(1:0)

1:0 Bukowczan 8' karny

1:1 Jaroch 50'