Odrobili straty

W szóstym sparingu Drzewiarz odniósł szóste zwycięstwo,pokonując Unię Oświęcim 2:1.

Kompleks sportowy w Chełmku był w sobotni poranek,areną przedostatniej gry sparingowej jasieniczan przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie rundą rewanżową.

Reprezentująca czwartą ligę małopolską drużyna Unii postawiła trudne warunki,będąc w pierwszej odsłonie stroną dyktującą boiskowe warunki.

Mizernie wyglądający w ofensywie jasieniczanie stracili gola tuż przed przerwą,po rzucie rożnym i uderzeniu głową z bliskiej odległości.Unici zmarnowali wcześniej doskonałą sposobność na bramkę,nie wykorzystując sytuacji z 22' ,w której to futbolówka wpadła w boczną siatkę świątyni Drzewiarza.

Od pierwszej minuty drugiej połowy ostro do roboty wzięli się podopieczni trenera Pawła Łosia,marnując co rusz dobre okazje bramkowe.Wytrwałość naszej druzyny została nagrodzona dopiero w 70',gdy do wyrównania,płaskim strzałem z dystansu doprowadził Bartek Ślosarczyk.Nim rywale otrąsnęli się po starcie,drugiego gola zdobył Darek Łoś dobijając ,wybitą przez bramkarza futbolówkę.

Oświecimianie mogli w 77' pokusić się o wyrównanie,jednak świetną obroną popisał się w bramce nasz wychowanek Maciej Kenig,wybijając spod poprzeczki,futbolówkę niechybnie zmierzającą do siatki.

Unia Oświęcim - Drzewiarz Jasienica 1:2(1:0)

1:0 Snadny 44'

1:1 Ślosarczyk 70'