• Baner

Wygrana po ciężkim boju

W trzecim sparingu Drzewiarz pokonał czwartoligowca z małopolski Orła Ryczów 2:1.

Kolejnym rywalem naszej drużyny była trzecia po rundzie jesiennej,drużyna małopolskiej IV ligi Orzeł Ryczów,a spotkanie w piątkowy wieczór odbyło się na kompleksie sportowym w Chełmku.

Początek spotkania to wysoki pressing rywali,których twarda gra na pograniczu faulu sprawiała nieco kłopotów jasieniczanom,będącym jednak dobrze usposobionym w defensywie na czele z czujnym w bramce Marcinem Kubiną.Pierwszą groźną okazję bramkową mieli jednak podopieczni Pawła Łosia,lecz po świetnym podaniu Bartka Ślosarczyka zbyt lekko uderzył Szymon Królak,co ułatwiło zadanie golkiperowi Orła.

W 29' wynik otworzył Królak wykorzystując sytuację sam na sam po asyście Ślosarczyka.Pięć minut później było już 2:0 po golu testowanego czeskiego pomocnika,który wpakował piłkę do pustaka po dograniu szarżującego po skrzydle Bartłomieja Ślosarczyka.

Na samym początku drugiej odsłony do wynik mógł podwyższyć Darek Łoś,ale jego kąśliwe uderzenie przy słupku instynktownie obronił bramkarz przeciwnika.Kolejne minuty to optyczna przewaga ryczowian,których starania zostały nagrodzone po godzinie gry ,golem głową z najbliższej odległości.

Ze strony Drzewiarza o łupy bramkowe mogli pokusić się jeszcze Filip Gajda,którego uderzenie minęło niewiele długi słupek oraz Bartek Ślosarczyk,który zbyt długo zwlekając z oddaniem strzału został zablokowany.

Trzeci sparing,trzecia wygrana w stosunku 2:1,oby tak dalej.

Orzeł Ryczów -Drzewiarz Jasienica 1:2(0:2)

0:1 Królak 29' as.Ślosarczyk

0:2 testowany 34' as.Ślosarczyk