Udane otwarcie

Na początek zimowych sparingów Drzewiarz pokonał KS Chełmek 2:1.

Po dwóch tygodniach intensywnych treningów,które zapoczątkowały dwumiesięczny okres przygotowawczy przyszedł czas na pierwszą grę kontrolną.Na kompleksie Centrum Sportowego w Chełmku,podopieczni Pawła Łosia zmierzyli się z reprezentującymi IV ligę małopolską gospodarzami obiektu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście,którzy w 8' za sprawą zawodnika testowanego wyszli na prowadzenie.Dobra gra jasieniczan w premierowej odsłonie mogła przynieść kolejne bramki,lecz kiepsko nastawione celowniki zapobiegły jakiejkolwiek zmianie wyniku.Najlepszych okazji nie wykorzystał testowany skrzydłowy,który dwukrotnie będąc w dogodnej sytuacji pocelował obok bramki.

Wszelkie zakusy miejscowych w tej części skutecznie stopowali obrońcy bądź golkiper Drzewiarza.

Tuż po przerwie powinno być 0:2,ale mierzący po długim rogu Bartek Ślosarczyk trafił tylko w poprzeczkę.

Spory fragment drugiej połowy to lepsza gra rywali,którzy pokusili się o bramkę wyrównującą z rzutu karnego po ręce zawodnika testowanego w obrębie szesnastki.Odpowiedź naszej drużyny nastąpiła w 75',gdy kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył w okienko Filip Gajda.

W samej końcówce po rzucie rożnym Gajdy główkę Krystiana Rycaka z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy ,co spowodowało że po końcowym gwizdku arbitra,to jasieniczanie mogli się cieszyć z udanego otwarcia zimowych gier sparingowych.

KS Chełmek - Drzewiarz Jasienica 1:2(0:1)

0:1 testowany I 8'

1:1 Sidor (karny) 68'

1:2 Gajda (rzut wolny) 75'

Kubina (46'Kenig) - Jendryczko,Bulawa (46'Duś),Pindera,Bernard - Lizak,Gajda,testowany I (76'testowany IV),testowany II (68'Rycak),Ślosarczyk - Królak (46'testowany III)