• Baner

Kiepska końcówka rundy

W meczu 14 kolejki czwartoligowych zmagań Drzewiarz uległ MRKS Czechowice 0:1.

Drugiej z rzędu porażki doznali podopieczni Pawła Łosia,którzy wobec dużych problemów kadrowych (Jakub Waliczek,Adam Grygier,Filip Gajda,Bartosz Bernard,Patryk Tyrna,Szymon Królak) i własnej nieskuteczności nie sprostali czechowickiej ekipie.

W 13' petardę tuż nad poprzeczką posłał Szymon Lizak,z kolei najlepszą sytuację rywale zmarnowali w 30',gdy piłkę z linii bramkowej musiał wybijać jasienicki obrońca.Poza tym w premierowej odsłonie optyczną przewagę posiadali przyjezdni,którzy jednak wobec skutecznej defensywy Drzewiarza,bądź własnej niedokładności w strzałach nie dali rady otworzyć wyniku.

Początek drugiej połowy to klarowniejsze okazje gospodarzy.W 61' niesygnalizowane uderzenie Adama Waliczka wylądowało tuż nad poprzeczką,sześć minut później najlepszą sytuację jasieniczan w tym meczu zmarnował Bartek Ślosarczyk,który został obsłużony dobrym podaniem od Mariusza Dusia.Jednak będąc mocno odchylonym,uderzona bez przyjęcia futbolówka poszybowała wysoko nad bramką,

Zemściło się to na naszej drużynie na niespełna kwadrans przed końcem,gdy po rzucie rożnym precyzyjną główką popisał się Mizia.Chwilę później mogło być już 0:2,lecz z jedenastki podyktowanej za rękę Tomasa Bulawy egzekwujący Szędzielarz przegrał pojedynek z Marcinem Kubiną.

Zryw Drzewiarza mógł przynieść bramkę wyrównującą,lecz meldujący się w końcówce na murawie Krystian Rycak,po nawinięciu dwóch obrońców fatalnie uderzył z dala od bramki.

Drzewiarz Jasienica - MRKS Czechowice 0:1(0:0)

0:1 Mizia 77' głową

Kubina - Bulawa,Duś,Jendryczko,Zieliński - Profic,Lizak,Pindera,Łoś,Ślosarczyk - A.Waliczek (73'Rycak)