• Baner

Wskakujemy na pudło

W meczu 12 kolejki Drzewiarz pokonał Unię Turza 2:1.

Pojedynek drużyn zajmujących czołowe pozycje w czwartoligowej tabeli zakończył się zwycięstwem gospodarzy,którzy wykorzystali liczebne osłabienie rywali i w końcówce meczu przechylili szalę na swoją korzyść.

Mecz udanie rozpoczęli turzanie,którzy w 5 minucie po uderzeniu z karnego najlepszego snajpera ligi Musiolika objęli prowadzenie,po jedenastce podyktowanej za dosyć przypadkową rękę Mariusza Dusia.Jasieniczanom niewiele wychodziło w pierwszej połowie,a lepiej operujący piłką goście kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Pod koniec premierowej odsłony Unia zarobiła czerwoną kartkę po faulu,wyprostowaną nogą w klatkę piersiową Mariusza Dusia,który po przerwie już nie wyszedł na boisko.

Drugie 45 minut to bezustanne ataki,grającego w liczebnej przewadze Drzewiarza,który jednak bił przysłowiową głową w mur nie mogąc złamać szczelnej defensywy unitów.Wszystko jednak do czasu.Na 10 minut przed końcem Ladnie w polu karnym zachował się Szymon Królak,który obróciwszy się z piłką przymierzył tuż przy słupku na 1:1.Chwilę później z boku dogrywał Szymon Lizak,a futbolówka lekko trącona przez obrońcę Unii wpadła,ku uciesze jasieniczan,do siatki.Trzecią bramkę mógł zdobyć w samej końcówce Darek Łoś,ale przegrał pojedynek z bramkarzem.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Pawła Łosia przeskoczyli dzisiejszego rywala,meldując się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Drzewiarz Jasienica - Unia Turza 2:1(0:1)

0:1 Musiolik 5' karny

1:1 Królak 80'