• Baner

Nic do powiedzenia

W 8 kolejce czwartoligowych rozgrywek Drzewiarz uległ rezerwom Piasta Gliwice 0:4.

Pierwsza odsłona to optyczna przewaga Piasta, jednak momentami ekipa Drzewiarza potrafiła zagrozić bramce gospodarzy.

W 14' groźnie z rzutu wolnego uderzył Adam Grygier, lecz futbolówka przeszła tuż obok lewego słupka. W odpowiedzi rywale postraszyli w 22',gdy uderzenie głową po długim rogu minęło nieznacznie naszą bramkę. W 31' przymierzył z wolnego Marek Profic, jednak piłka otarłszy się o mur wyszła na rożnego.

Gospodarze mocno naciskali, lecz do przerwy nie udało im się złamać naszej defensywy.

Niestety wszystko co najgorsze wydarzyło się po pauzie. Wzmocniona w drugich 45 minutach młodzież Piasta, dwoma weteranami w osobach Podgórskiego i Kędziory nie pozostawiła złudzeń jasienickiej jedenastce.

Już w 47' tuż przy słupku pocelował Fabian z 16 metrów. Po przeszło  godzinie gry wynik był rozstrzygnięty, gdy najpierw Kędziora wpakował do pustaka, a w 67' Cembala podwyższył po szybkiej akcji na 3:0.

Wynik ustalił w końcówce Kędziora wykorzystując błąd w wyprowadzeniu piłki przez naszą obronę.

Piast II Gliwice - Drzewiarz Jasienica 4:0(0:0)

1:0 Fabian 47'

2:0 Kędziora 63'

3:0 Cembala 67'

4:0 Kędziora 83'

Kubina - Jendryczko, Bulawa, J.Waliczek, Bernard - Profic (86'Zieliński), Grygier (71'Pindera), Lizak, Gajda, Królak (58'Tyrna) - Ślosarczyk