• Baner

Pełna rehabilitacja

Wysokim zwycięstwem Drzewiarza 6:2 zakończył się zaległy mecz 1 kolejki z beniaminkiem Czarnymi Gorzyce.

W znakomitym stylu odpowiedzieli dziś podopieczni Pawła Łosia na sobotnią manitę w Bełku.Grając szybko i z polotem stworzyli sobie mnóstwo sytuacji bramkowych,z których wykorzystali sześć.

Już w 4' Szymon Królak dograł na głowę Filipa Gajdy,który nieznacznie się pomylił.W 17' w swoim stylu szarżował Bartek Ślosarczyk wykładając piłkę jak na tacy Królakowi,który z bliska wpakował futbolówkę do pustej bramki.Ofensywa jasieniczan trwała w najlepsze,w 23' Ślosarczyk ostemplował słupek,dwie minuty później Królak pobiegł sam na bramkę gości lecz golkiper zdołał sparować jego uderzenie na poprzeczkę.

Ni z tego ni z owego rywale po kontrze zdobyli bramkę wyrównującą za sprawą swojego snajpera Bobera.To nie zdeprymowało gospodarzy,konstruujących co rusz kolejne dobre okazje.W 34' Ślosarczyk z 10 metra zbyt słabo uderza,a bramkarz bez problemu łapie.Trzy minuty później rzut wolny Marka Profica na bramkę głową zamienia Jakub Waliczek.Jeszcze przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie wyprowadza swoją drużynę Bartek Ślosarczyk korzystając z dogrania Filipa Gajdy.

Druga połowa rozpoczęłą się źle dla Drzewiarza ,bowiem Widenka w 49' dobija sparowaną -po uderzeniu z rzutu wolnego - przez Marcina Kubinę futbolówkę i ekipa z Gorzyc łapie kontakt.Jednak ostatnie słowo należało w tym meczu do Jasienicy,która w ostatnich 20 minutach zmiażdżyła przeciwnika.

Najpierw Darek Łoś pocelował w okienko po szybkiej akcji i asyście Gajdy.W 83' doskonałej okazji nie wykorzystał Dawid Zieliński,nie dający rady golkiperowi Czarnych.W 90' nie pomylił się za to Marek Profic mierzący precyzyjnie po długim słupku,a końcowy wynik ustalił w doliczonym czasie, Dawid Zieliński zdobywający debiutancką bramkę w I drużynie,któremu dogrywał wprowadzony również po przerwie Mariusz Duś.

Drzewiarz Jasienica - Czarni Gorzyce 6:2(3:1)

1:0 Królak 17' as.Ślosarczyk