• Baner

Pucharowa kompromitacja

W 1 rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego Drzewiarz niespodziewanie uległ A-klasowemu Pionierowi Pisarzowice 1:2.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga jasienickiej ekipy,w szeregach której mieliśmy dziś popis strzeleckiej indolencji.

Rozpoczął Bartek Ślosarczyk w 6' pakując futbolówkę wprost w bramkarza z 10 metra.W 18 ' Filip Gajda pocelował w słupek uderzeniem z dystansu,dwie minuty później Dariusz Łoś zaliczył poprzeczkę.Będący w głębokiej defensywie gospodarze perfekcyjnie wykorzystali stały fragment gry w postaci rzutu rożnego,po którym objęli niespodziewane prowadzenie.

Bicie głową w mur przyjezdnych trwało w najlepsze,choćby za sprawą Adama Grygiera w 37' główkującego w poprzeczkę.Nie sposób nie wspomnieć dziś o rewelacyjnej wręcz, postawie młodziutkiego golkipera gospodarzy,który był zdecydowanie najjaśniejszą postacią tej potyczki.Nie dał rady tylko już w drodze do szatni,gdzie po dobrym zagraniu Darka Łosia wyrównał Bartłomiej Ślosarczyk.

Nad drugą odsłoną lepiej spuścić zasłonę milczenia.Jałowi i bezproduktywni w ofensywie podopieczni Pawła Łosia w żaden sposób nie potrafili zmusić do kapitulacji defensywy pisarzowiczan,którzy grając na niesamowitej ambicji do końca w troszkę szczęśliwy sposób zdobyli zwycięską bramkę.

Zagrana po koźle piłka od naszego zawodnika do Marcina Kubiny odbiła się na tyle mocno,że przelobowała golkipera i pomimo jego rozpaczliwej interwencji wpadła do bramki.

Tym samym niespodzianka,a wręcz sensacja stała się faktem,bowiem końcówka pomimo szaleńczych aczkolwiek nieudolnych ataków nie przyniosła zmiany rezultatu.

Pionier Pisarzowice - Drzewiarz Jasienica 2:1(1:1)