• Baner

Wygrana w sparingu numer 3

Mecz kontrolny Drzewiarza z Koszarawą Żywiec zakończył się wygraną jasieniczan 3:2.

Pierwszą wygraną w okresie przygotowawczym zanotowali podopieczni trenera Pawła Łosia, a instynktem strzeleckim błysnął Bartłomiej Ślosarczyk.

Premierowa odsłona należała zdecydowanie do wyżej notowanych gości, którzy dwukrotnie zdołali umieścić futbolówkę w siatce.

Najpierw sprytnym lobem nad golkiperem gospodarzy wynik otworzył bohater dzisiejszej potyczki Bartek Ślosarczyk, trzy minuty później uderzeniem głową w zamieszaniu podbramkowym podwyższyl rezultat na 2:0.

Początek drugiej odsłony to kontynuacja dobrej gry Drzewiarza, a najlepszej okazji nie wykorzystał w 54' Filip Gajda, który pocelował tylko w słupek.

W 65' powalony w szesnastce został ... nie kto inny niż Ślosarczyk, a arbiter bez wahania wskazał na wapno. Strzał z jedenastki Darka Łosia obronił młody bramkarz Koszarawa, lecz wobec dobitki pod poprzeczkę Ślosarczyka był już bezradny.

W tym momencie skończyła się dobra gra jasieniczan, którzy za szybko uwierzyli chyba, że mecz jest już wygrany.

Skrzętnie skorzystali z tego żywczanie, których śmielsze ataki okazały się dwukrotnie skuteczne. Wpierw do własnej siatki wpakował piłkę Daniel Waliczek, a w końcówce potyczki Hernas z bliskiej odległości pokonał Macieja Keniga ustalając wynik na 2:3.

Koszarawa Żywiec - Drzewiarz Jasienica 2:3(0:2)

0:1 Ślosarczyk 26'

0:2 Ślosarczyk 29' as.testowany

0:3 Ślosarczyk 66'

1:3 D.Waliczek samob. 69'

2:3 Hernas 82'

I połowa : testowany bramkarz I - testowany, testowany, Duś, J.Waliczek - Profic, testowany, testowany, testowany, Łoś - Ślosarczyk

II połowa : testowany bramkarz II (73'Kenig) - D. Waliczek, testowany, Duś, Tyrna - Profic, testowany, testowany (67' Zieliński), Łoś (73'J.Waliczek), Gajda - Ślosarczyk (67'A.Waliczek)