• Baner

Podział punktów na zakończenie

Wyszarpanym remisem 2:2 zakończył się ostatni mecz bieżącego sezonu z GKS Radziechowy.

Mający spore problemy kadrowe w kolejnym już meczu,podopieczni trenera Pawła Łosia zmuszeni byli radzić sobie bez Marcina Bębna,Adriana Pindery,Filipa Gajdy i Szymona Królaka,co niestety przełożyło się na wynik końcowy.

Zgoła niespodziewanie rozpoczął się ostatni akcent tegosezonowych zmagań.W 5 minucie w podbramkowym zamieszaniu,z którego nie potrafili wyjść jasieniczanie rywale za sprawą Mrózka objęli prowadzenie.Będący częściej przy piłce gospodarze nie potrafili skutecznie sfinalizować choćby jednej ze swoich kilku akcji zaczepnych.Najlepsze z nich miał Adam Waliczek,lecz napastnik Drzewiarza nie miał dziś swojego dnia,bowiem w obu próbach fatalnie przestrzelił.

Grający z kontry przyjezdni skarcili naszych po raz drugi w 34'.Po szybkiej akcji najpierw trafili w słupek,ale już przy dobitce nie pomylił się Drewniak i zdegradowane już Radziechowy wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Podrażnieni jasieniccy piłkarze ruszyli do energicznych ataków od samego początku drugiej odsłony.Bramkę kontaktową udało się zdobyć dopiero po godzinie gry,gdy dośrodkowanie z okolic linii końcowej spożytkował precyzyjną główką Bartek Ślosarczyk,zdobywając swoje 11 trafienie w sezonie.

Drużyna z Radziechów również nie próżnowała.Doskonałych okazji nie wykorzystał Marcin Byrtek,który najpierw po profesorsku ograł naszych obrońców lecz fatalnie spudłował,by kilka minut później po rzucie rożnym pocelować głową w poprzeczkę.Na dokładkę napastnik rywali w dobrej sytuacji przegrał pojedynek z broniącym po raz kolejny z dużym kunsztem Pawłem Górą.

Szczęście uśmiechnęło się do Drzewiarza pięć minut przed końcem,gdy po rzucie rożnym Darka Łosia i główce Jakuba Waliczka ostatni dotknął piłki Dudka,a futbolówka ugrzęzła w siatce.

Spotkanie zakończyło się więc polubownym wynikiem,co daje jasieniczanom 9 miejsce na koniec sezonu 2020/21.

Drzewiarz Jasienica - GKS Radziechowy 2:2(0:2)