• Baner

Szalone widowisko

W meczu 21 kolejki Drzewiarz wygrał w Turzy z Unią 3:2.

Bardzo emocjonujące zawody ,ze zmieniającymi się co rusz okolicznościami oglądaliśmy dziś w Turzy Śląskiej.

Już w 2 minucie faulowany - zdaniem arbitra - został w szesnastce Bartek Ślosarczyk,do wapna podszedł Darek Łoś i ... przegrał pojedynek z bramkarzem Unii.Kwadrans później kiepsko dysponowany sędzia dyktuje  wątpliwego karnego dla gospodarzy,którzy nie omieszkali z prezentu skorzystać.

Strata bramki nie zdeprymowała dobrze dysponowanych dziś jasieniczan dążących usilnie do poprawienia wyniku.W 22' groźnie uderzał Bartek Ślosarczyk,lecz golkiper rywali efektownie wybronił tę próbę.Zapędy Drzewiarza zostały nagrodzone w 28',gdy Adam Waliczek objechał bramkarza i wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.Po pięciu minutach było już 2:1 dla gości po golu autorstwa Adama Waliczka ustrzelającego dwupaka.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze,jednak długimi minutami dobra gra w defensywie podopiecznych Pawła Łosia nie pozwalała przeciwnikom na wiele.W 65' znów kontrowersyjna decyzja rozjemcy,który wskazał na wapno po domniemanym faulu naszego gracza w polu karnym.Tym razem jednak zwycięsko z tej wojny nerwów wyszedł Paweł Góra,łątwo chwytając uderzenie Unity.

W 73 minucie po rzucie rożnym Marka Profica,najlepiej w podbramkowym zamieszaniu odnalazł się Bartek Slosarczyk zdobywając trzecią bramke,rozstrzygającą w zasadzie ten pojedynek.Gospodarzy było jeszcze stać na zmniejszenie romiarów porażki w drugiej minucie doliczonego czasu gry i ... trzy punkty pojechały do Jasienicy.

Unia Turza Śląska - Drzewiarz Jasienica 2:3(1:2)

1:0 Glenc 17' karny

1:1 A.Waliczek 28'

1:2 A.Waliczek 33' as.Królak

1:3 Ślosarczyk 73' as.Profic

2:3 Witoszek 90'+2

Góra - Bęben (82'Wadas),D.Waliczek,Paleta,Duś (29'Królak) - Profic,Gajda,Łoś,J.Waliczek,Ślosarczyk - A.Waliczek (90'+2 Sapuła)

Żółte kartki : D.Waliczek 16',Gajda 64',Łoś 90'+4