• Baner

Z charakterem w dziesięciu

Po pierwsze wiosenne zwycięstwo sięgnał dziś Drzewiarz,zwyciężając Decor Bełk 3:1.

Mnóstwa emocji dostarczyły nam dziś obie ekipy,których pojedynki zawsze należały do ekscytujących i trzymających w napięciu do końca.

Wiosenne otwarcie kampanii 2021 w wykonaniu Drzewiarza nie należało do najlepszych,a brak wygranej przeciągał się w nieskończoność.Aż do meczu z Decorem.

Otwarcia wyniku mógł dokonać już w 20 sekundzie Filip Gajda,lecz golkiper gości efektownie obronił.Co nie udało się Bartkowi Ślosarczykowi w trzech poprzednich meczach dziś odrobił z nawiązką.Po półgodzinie gry precyzyjnym uderzeniem po indywidualnej akcji,przy krótkim słupku otworzył wynik pojedynku.

Początek drugiej odsłony to koszmary z poprzednich gier,które powróciły z pełną intensywnością.Najpierw w 50' rywale wyrównali bramką autorstwa Raska,po wcześniejszym faulu na naszym zawodniku,którego fatalnie dysponowany dziś arbiter nie zauważył.Chwilę później po drugiej żółtej - za niesportowy wykop piłki po gwizdku - boisko musiał opuścić Marcin Bęben.Jakby tego było mało po kolejnych dwóch minutach faul naszego obrońcy w szesnastce skutkował podyktowaniem jedenastki.Na szczęście świetną obroną popisał się Paweł Góra,będący bardzo mocnym punktem jasieniczan dzisiejszego pojedynku.

To był punkt zwrotny meczu,gdyż grający w osłabieniu gospodarze potrafili zaaplikować dwie bramki,będącym jeszcze niepokonanym w rundzie rewanżowej rywalom.Zrobil swoje Bartek Ślosarczyk,który najpierw strzałem zza pola karnego zaskoczył słabo interweniującego bramkarza,a następnie minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał "asystę" obrońcy Decoru.

Tym samym premierowe,wiosenne trzy punkty stały się faktem,za które patrząc na zaistniałe okoliczności ,należą się ogromne brawa.