• Baner

Mazurek z zakalcem

W meczu 22 kolejki Drzewiarz zremisował z Iskrą Pszczyna 3:3.

 

Wysoka porażka przed tygodniem w Wodzisławiu spowodowała, że dziś od pierwszych minut widzieliśmy zupełnie inny Drzewiarz.

Agresywna, szybka i zdecydowana gra mogła się podobać zwłaszcza, że cechy wolicjonalne przełożyły się na zdobycze bramkowe,które jednak nie pozwoliły w ostatecznym rozrachunku zgarnąć pełnej puli. 

Premierowa odsłona to wręcz doskonała gra jasieniczan, którzy co rusz konstruowali ataki siejące spustoszenie w pszczyńskiej defensywie. Po kwadransie gry najlepszej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Ślosarczyk, który przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem gości. Jednak na trafienia musieliśmy poczekać do końcowych fragmentów tej połowy.

Wynik otworzył w 40' wychowanek Drzewiarza,debiutujący w Jasienicy w IV lidze,Mariusz Duś wykorzystujący dobre dogranie Bartka Ślosarczyka.W 45' na 2:0 podwyższył Kuba Waliczek,uderzeniem z 10 metra.

Po stronie Iskry próżno szukać w pierwszych trzech kwadransach jakichkolwiek ofensywnych aktywów. 

Druga część w wymarzony sposób rozpoczęła się dla naszej drużyny,gdyż kolejny wychowanek po latach wracający do Jasienicy,Adam Waliczek wpycha futbolówkę do siatki.Wydaje się,że jest po meczu.Nic bardziej mylnego.

Dwie minuty później faul naszego obrońcy w polu karnym skutkuje jedenastką,którą pszczynianie bezlitośnie wykorzystują.Po kolejnych czterech kapitalny strzał z dystansu po długim słupku zaskakuje Pawła Górę i goście łapią kontakt.Mało brakowało a w 70' Iskra mogła wyrównać,lecz świetnym refleksem wykazał się nasz bramkarz broniąc strzał z bliskiej odległości.Co się odwlecze...

Odensywne zapędy Drzewiarza paliły co chwilę na panewce,jak choćby uderzenie z 90' Adriana Pindery z okolicy 11 metra.To wszystko zemściło się w 3 minucie doliczonego czasu gry,gdy sytuację sam na sam wykorzystał napastnik rywali doprowadzając do wręcz sensacyjnego remisu.

 Drzewiarz Jasienica - Iskra Pszczyna 3:3(2:0)

1:0 Duś 40' as. Ślosarczyk

2:0 J.Waliczek 45' as.Paleta

3:0 A.Waliczek 53' as. Ślosarczyk 

3:1 Mąka 55' (karny)

3:2 Mąka 59'

3:3 Mąka 90'+3'

 Góra - Bęben, D.Waliczek, Paleta, Duś - Wadas (65'Profic), Gajda, Łoś, J.Waliczek (90'+2 Habdas), Ślosarczyk - A.Waliczek (75'Pindera)

Żółte kartki : Wadas 31',Bęben 37',Duś 85'

Drukuj E-mail

  • agencja
  • multi
  • auto
  • autocze
  • silniki