• Baner

Wyszarpane zwycięstwo

W czwartym sparingu Drzewiarz pokonał Strażaka Rajsko 2:1.

Po dwóch sparingowych,wysokich porażkach przyszła wreszcie długo wyczekiwana wygrana. Jednak reprezentujący IV ligę małopolską Strażak łatwo skóry nie sprzedał, będąc równorzędnym przeciwnikiem na przestrzeni 90 minut, ulegając dopiero w końcówce. 

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy wyrównany mecz z aktywniejszym w grze ofensywnej Drzewiarzem. Najlepszych okazji w rozgrywanym na kompleksie sportowym w Chełmku pojedynku nie wykorzystali Darek Łoś w 31',którego lob minął nieznacznie lewy słupek bramki rywali i tuż przed pauzą Adam Paleta, który ładnie nawinął obrońcę i niewiele chybił po długim. 

W drugiej połowie lepsze wrażenie od pierwszych minut sprawiali oponenci,którzy swoją przewagę udokumentowali kwadrans przed końcem. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka obiła słupek, a dobitka zawodnika Rajska zatrzepotała w siatce. 

Utrata gola podziałała pobudzająco na jasieniczan, którzy ostro zabrali się do odrabiania strat. Już minutę później mógł wyrównać Kuba Waliczek, lecz doskonałe dogranie Adama Palety, obrońca rywali ofiarną interwencją wyekspediował na róg. 

Wreszcie nadeszła 79' i wykonujący rzut rożny Filip Gajda bezpośrednim uderzeniem z tego stałego fragmentu doprowadził do remisu. 

Drzewiarz poszedł za ciosem, co rusz sunęły ataki na bramkę Strażaka. Wytrwałość została nagrodzona w 87',gdy prawym skrzydłem pociągnął Szymon Królak dogrywając w pole karne, gdzie formalności z bliska dopełnił Bartek Ślosarczyk. 

Drzewiarz Jasienica - Strażak Rajsko 2:1(0:0)

0:1 ... 75'

1:1 Gajda 79'

2:1 Ślosarczyk 87' as. Królak 

Góra (76'Kenig) - Bęben (60'Duś), D.Waliczek, Paleta , J. Waliczek - Wadas (70'testowany I), Gajda, Pindera (70'testowany II) , Łoś, Królak - A. Waliczek (60' Ślosarczyk)

 

Drukuj E-mail

  • autocze
  • auto
  • multi
  • silniki
  • agencja