• Baner

Skuteczność wróciła

W meczu 7 kolejki Drzewiarz pokonał Rozwój Katowice 4:1.

Niekorzystny przebieg ostatnich meczów,wynikał z niebywałego wręcz braku skuteczności,która dziś sprzyjała jasieniczanom z nawiązką.

Spotkanie kapitalnie otworzyli jasieniczanie w 15 minucie,gdy po rzucie rożnym Marka Profica efektownie główką przymierzył Marcin Bęben.Nadający do tego momentu ton boiskowych wydarzeń przyjezdni dostali zimny prysznic,spod którego nie wydostali się już do końca.

W 34' szczęście dopisało Drzewiarzowi dwukrotnie ,gdzie najpierw poprzeczka a chwilę później słupek uchroniły miejscowych przed utratą gola.Co nie zrobili goście,udało się gospodarzom...Uderzenie Szymona Królaka z 41' wylądowało na poprzeczce,a przytomna główka Daniela Waliczka ustaliła wynik do przerwy na 2:0.

W drugiej odsłonie również działo się wiele ciekawych rzeczy,z których odnotowania to słupek Rozwoju po godzinie gry oraz godna odnotowania po raz kolejny skuteczność Drzewiarza.W 64' z wrzutki spod linii końcowej Szymona Gacha skorzystał Filip Gajda,lokując głową futbolówkę w bramce.Goście nie byli dłużni i chwilę później zdobyli za sprawą Lazara honorową bramkę.

Wynik przypieczętował jednak zmiennik Daniel Kocemba,który wykazując się precyzyjnym uderzeniem po długim ustalił wynik meczu.

Drzewiarz Jasienica - Rozwój Katowice 4:1(2:0)

1:0 Bęben 15' głową as.Profic

2:0 D.Waliczek 41' głową as.Królak

3:0 Gajda 64' głową as.Gach