• Baner

Horror z happy endem

W meczu 6 kolejki Drzewiarz pokonał MRKS Czechowice 3:2.

Po meczu obfitującym w bramki, zmienne nastroje i emocje do końca drużyna trenera Pawła Łosia przełamała strzelecką niemoc wygrywając w końcówce 3:2.

Mecz fatalnie ułożył się dla jasieniczan, którzy w 13 minucie stracili gola po uderzeniu z około 10 metra niekrytego Wajdzika.

Fakt ten podrażnił tylko gości, którzy napierali raz po raz. W 28' Królak głową minimalnie obok, w 41' najpierw będący sam na sam z bramkarzem Adam Paleta trafił w jego nogi, by po kilku sekundach zbyt lekkie uderzenie Filipa Gajdy z okolicy 10 metra padło łupem Świerczka.

Druga połowa to rosnąca z minuty na minutę przewaga Drzewiarza, długo jednak pozostająca bez rezultatu.

Najlepsze okazje zmarnowali Szymon Królak, który po niespełna godzinie gry w sytuacji sam na sam po celował obok słupka. Chwilę później mocny strzał z obrębu pola karnego Bartka Ślosarczyka bramkarz miejscowych efektownie wybronił. W 61' Ślosarczyk huknął z 17 metra a futbolówka odbiła się od wewnętrznej strony słupka wychodząc w pole.

Bramka dla gości wisiała w powietrzu, tymczasem w 68' do wybitej na uwolnienie piłki dopadł Jonkisz i sprytnym lobem spod linii bocznej podwyższył rezultat. Drzewiarz nie dawał jednak za wygraną, a ambitna gra do końca popłaciła.

W 84' rajd Filipa Gajdy powstrzymał nieprzepisowo w obrębie szesnastki obrońca Mrks-u,a skutecznie z wapna przymierzył Darek Łoś. Po minucie szarżę przeprowadził zmiennik Jakub Waliczek i który na tacy wyłożył piłkę Darkowi Łosiowie. W 4 minucie doliczonego czasu, kolejny zmiennik Daniel Kocemba dograł fantastycznie Szymonowi Królakowi, któremu zostało tylko dopełnić formalności.

Pomeczowego optymizmu i dyplomacji nie krył trener Paweł Łoś : Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników.Po pierwsze za realizację założeń taktycznych,po drugie za wiarę w zwycięstwo,po trzecie charakter i walkę do ostatnich minut.

Z szacunkiem i respektem podchodziliśmy do naszego przeciwnika i pomimo wielu sytuacji z obu stron oraz niesamowitego przebiegu tego spotkania uważam,że fakt jest jeden,zwyciężyliśmy i to jest dla nas najważniejsze.Przełamaliśmy złą serię,ale ważniejsze jest to,że udowodniliśmy,że potrafimy wyciągać wnioski i skutecznie je zastosować,zmieniać się.

Jeszcze raz gratulacje dla całego zespołu.

MRKS Czechowice - Drzewiarz Jasienica 2:3(1:0)

1:0 Wajdzik 13'

2:0 Jonkisz 68'

2:1 Łoś (karny) 85'

2:2 Łoś 86' as. J.Waliczek

2:3 Królak 90'+4 as. Kocemba

Góra - Bęben, D.Waliczek, Gach, Obracaj - Profic, Ślosarczyk, Paleta (73'J.Waliczek),Łoś (90'Kocemba),Gajda - Królak

Rezerwa : Mika, Radomski, Sapuła, Pindera, Bujok

Żółte kartki : Profic 88',Bęben 90'