• Baner

Futbol powrócił

W inauguracyjnym sparingu przed nowym sezonem Drzewiarz uległ rezerwom Podbeskidzia 1:2.

Po ponad 3 miesiącach bez gry, nareszcie mogliśmy zobaczyć w akcji ekipę Drzewiarza. Tym razem - podobnie jak 7 marca z Sarmacją Będzin - potyczka miała charakter gry kontrolnej, z przeciwnikiem z tego samego poziomu rozgrywek.

W spotkaniu toczącym się w iście tropikalnych warunkach, trener jasieniczan mógł przyjrzeć się 2 testowanym zawodnikom oraz powracającemu z rocznego wypożyczenia z KS Międzyrzecze Jarkowi Krzanowskiemu.

W premierowej odsłonie lepiej w tych warunkach czuli się młodzi gracze rywala, wspierani w tyłach przez doświadczonego Tomka Górkiewicza. Wykorzystali stratę w środku, przeprowadzając szybką akcję zakończoną golem 11 minucie. Ciężko, wobec szczelnej defensywy bielszczan i absencji naszego snajpera Szymona Królaka, było odpowiedzieć na tą stratę, stąd niekorzystny wynik do przerwy.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił, bowiem więcej dobrych okazji bramkowych miała drużyna gospodarzy. Już w 47' minucie w słupek pocelował zawodnik testowany, a rezerwowi wprowadzeni przez trenera Łosia tuż po przerwie sprawiali bardzo dobre wrażenie.

Ale jak to w piłce, sprawiedliwości nie ma i to rywale podwyższyli rezultat. Szybka akcja po stracie i płaskie uderzenie Mazura, goście prowadzili 2:0. Gospodarze jednak nie dali za wygraną,zmiana powrotna Bartka Ślosarczyka okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż kilka chwil po pojawieniu się na murawie zdobył bramkę kontaktową.

Jasieniczanie poszli za ciosem, w 70' Bartek Ślosarczyk z wolnego ustrzelił poprzeczkę, minutę później znalazłszy się tuż przy leżącym bramkarzu Podbeskidzia trafił wprost w niego.

Tym samym pierwsze granie po pandemicznej przerwie za nami, a za tydzień pojedynek z Przemszą Siewierz (miejsce i godzina będzie podana w środku tygodnia).

Drzewiarz Jasienica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:2(0:1)

0:1 Wykręt 11'