• Baner

Gotowi na ligę

W ostatnim przedligowym sparingu Drzewiarz pokonał w Będzinie miejscową Sarmację 2:1.

 Spotkanie z Sarmacją kończyło okres gier kontrolnych,będąc jednocześnie inauguracją meczy rozgrywanych na naturalnej murawie.

Podobnie jak w poprzedniej potyczce z Przemszą zawody miały dosyć wyrównany charakter,z delikatną przewagą przyjezdnych,którzy po prostu okazali się skuteczniejsi.Znamienna w skutkach była 36 minuta,gdzie najpierw z bliska nie zdołał pokonać bramkarza Filip Gajda,by po kilku sekundach zrehabilitować się w pełni,wyprowadzajac jasieniczan na prowadzenie.Nie udało się go dowieźć do przerwy,bowiem w 42' niefortunnie odbita futbolówka przez Łukasza Radomskiego wturlała się do naszej bramki.

Nie przeszkodziło to jednak Drzewiarzowi w odniesieniu zwycięstwa.W 63' złe rozegranie piłki w formacji defensywnej będzinian wykorzystał Filip Gajda,który znalazłszy się oko w oko z golkiperem gospodarzy,pewnym strzałem po ziemi zdobył drugą bramkę ustalającą wynik potyczki.Dzisiejsze gole Filipa były zdobyczami nr 6 i 7 tej zimy,dzięki czemu został on najlepszym strzelcem drużyny w presezonie.

A za tydzień rusza liga,w której na początek czeka nas wyjazd do Czechowic,gdzie na boisku ze sztuczną murawą zmierzymy się z liderem LKS Goczałkowice.

Sarmacja Będzin - Drzewiarz Jasienica 1:2(1:1)

0:1 Gajda 36'

1:1 samob. 42'

1:2 Gajda 63'

Góra - Bęben,Ślosarczyk (46'Waliczek),Pindera (72'Mika),Radomski (72'Gach) - Sekuła (60'Tyrna),Profic (77'Mielnikiewicz),Chojnacki,Łoś (77'Budkiewicz),Gajda - Królak

 

 

 

Drukuj E-mail

  • auto
  • multi
  • silniki
  • agencja
  • autocze