• Baner

Mecz prawie kompletny

W meczu 13 kolejki Drzewiarz pewnie pokonał Kuźnię 2:1.

Z mocną chęcią rehabilitacji po zeszłotygodniowej porażce z Odrą Centrum,przystąpili dziś do meczu z niewygodnym rywalem podopieczni trenera Zadylaka.

Spotkanie mogło wręcz w sposób wymarzony rozpocząć się  dla gospodarzy,bowiem w 9 minucie powalony na murawę w obrębie szesnastki został zawodnik Kuźni,a arbiter bez wahania wskazał na wapno.Jednak intencje egzekwującego Sękowskiego bezbłędnie wyczuł Paweł Góra,broniący dziś pewnie i z wyczuciem.A jako,że niewykorzystane okazje lubią się mścić 60 sekund później Szymon Królak ograł w polu karnym Antona Fizka i pięknym uderzeniem po długim rogu otworzył wynik.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat,ale czujny w bramce nasz golkiper wybronił z dużym refleksem uderzenie miejscowych,chwilę później w doskonałej sytuacji pomylił się Lavruk.Z kolei po stronie Drzewiarza bliski gola był Kamil Sekuła,którego strzał zza pola karnego w okienko efektowną paradą wybronił ... Sekuła Bartosz.Kolejne minuty to twarda gra z obu stron,ze wskazaniem na gości rozgrywających dziś naprawdę bardzo dobre zawody.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Drzewiarza,który przewagę optyczną udokumentował golem swojego najlepszego snajpera Szymona Królaka,któremu robotę wykonał Paweł Chojnacki wypracowując koledze okazję na zdobycie 12 bramki w sezonie,którą ten wykorzystał z zimną krwią.Jasieniczanie poszli za ciosem,najpierw uderzenie Królaka ,a za chwilę Sekuły z dużym refleksem wybronił ustroński bramkarz .W międzyczasie groźną kontrę wyprowadzili miejscowi,po której bliski zdobycia bramki był Sękowski lecz Paweł Góra wybił na rzut rożny.

Kiedy mecz zbliżał się ku końcowi,rożny w wykonaniu Bujoka i muśnięcie futbolówki przez Sękowskiego dały Kuźni bramkę kontaktową.Do nerwowej końcówki jednak nie doszło bowiem spokój i determinacja w grze Drzewiarza,rozgrywającego mecz prawie kompletny pozwoliło na zainkasowanie jakże ważnych i co najważniejsze zasłużonych trzech punktów.

Trener Jarosław Zadylak : Bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu.Byliśmy konsekwentni w grze defensywnej oraz bardzo groźni w ofensywie.Należy też zaznaczyć ,że mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej,gdyby nie świetnie obroniony rzut karny przez Pawła Górę.Gratuluję zawodnikom świetnie wykonanej roboty.

Kuźnia Ustroń - Drzewiarz Jasienica 1:2(0:1)

0:1 Królak 10'

0:2 Królak 62'

1:2 Sękowski 82'

Góra - Radomski,Bęben,Tyrna,Pindera - Sekuła,Profic,Chojnacki,Szlosek (63'Gawor),Łoś (90'Krężelok) - Królak

 

Drukuj E-mail

  • multi
  • auto
  • autocze
  • agencja
  • silniki