• Baner

Awans do kolejnej rundy

Pokonując KS Bestwinkę 3:1 Drzewiarz awansował do 3 rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego. 

Zdecydowanym faworytem w dzisiejszym pojedynku byli wyżej notowani jasieniczanie, jednak zwycięstwo, a co za tym idzie pucharowy awans nie przyszedł łatwo. 

Wynik meczu otworzył w 14' ładną indywidualną akcją Bartek Ślosarczyk pokonując w bezpośrednim pojedynku golkipera gospodarzy. Niespełna 10 minut później ambitni piłkarze Bestwinki wyrównali, za sprawą swojego najlepszego snajpera Wydmańskiego, który wpakował piłkę do siatki po wcześniejszej instynktownej obronie Macieja Keniga. 

Po przerwie trener Zadylak zdecydował się na kilka zmian, wprowadzając zawodników z podstawowej jedenastki. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 53' po dośrodkowaniu Kacpra Mielnikiewicza, grający dziś pierwszy raz od początku,po kontuzji więzadeł Jakub Szlosek głową znalazł drogę do bramki.Waleczni gospodarze nie poddawali się stwarzając kilkukrotnie spory kocioł na naszym polu karnym. Jednak ostatnie słowo należało do czwartoligowców, gdyż w 85' Paweł Chojnacki wystawił piłkę do pustaka Szymonowi Królakowi, któremu pozostało tylko dopełnić formalności i ustalić wynik na 3:1.

Tym samym w kolejnej rundzie przyjdzie Drzewiarzowi zmierzyć się ze Spójnią Landek. 

KS Bestwinka - Drzewiarz Jasienica 1:3(1:1)

0:1 Ślosarczyk 14'

1:1 Wydmański 23'

1:2 Szlosek (głową) 53' as. Mielnikiewicz 

1:3 Królak 85' as. Chojnacki 

Kenig (50'Góra) - Bęben (30'Radomski), Waliczek, Tyrna, Mika - Ślosarczyk (46'Sekuła),Mielnikiewicz, Szlosek,Obracaj (50'Łoś),Ścibor (50' Chojnacki) - Sapuła (46'Królak) 

 

Drukuj E-mail

  • multi
  • agencja
  • auto
  • silniki
  • autocze