• Baner

Posezonowe reminescencje

Kilka słów podsumowania zakończonego właśnie sezonu.

Sezon 2018/19 przeszedł do historii.
Mistrzem został LKS Czaniec, ligę opuszczają Płomień Połomia, Dąb Gaszowice i Unia Racibórz. 
Zostały jeszcze co prawda baraże o 3 ligę, jednak można pokusić się o kilka zdań podsumowania z perspektywy postrzegania przez jasienickiego kibica. 
Cofnijmy się do lipca 2018,w którym to nasza drużyna przygotowując się do sezonu rozegrała 5 sparingów, notując przy tym niezbyt chlubny wynik w postaci 3 remisów i 2 porażek. Prowadzący jasieniczan od pół roku trener Zadylak, nie mógł być w euforii. 
Zaczęła się liga, inauguracyjny tryptyk pojedynków na własnych śmieciach przyniósł piorunujący efekt, komplet punktów i gra zgoła odmienna od tej przedsezonowej. 
Do tego kontuzje omijające nas szerokim łukiem, abstynencja kartkowa i nawet fakt, że z 15 pojedynków aż 10 graliśmy w Jasienicy nie mogą umniejszyć dokonań i w rezultacie świetnego dorobku 29 punktów zdobytych w rundzie jesiennej,co dało finalnie 4 pozycję na półmetku rozgrywek. 
Okres zimowych przygotowań przebiegał już w poczuciu własnej wartości, a najdobitniej pokazały to wyniki test meczów. Osiem gier, 6 wygranych, remis i porażka zwiastowały pomyślność w zbliżającej się rundzie rewanżowej. 
Jednak odchudzenie liczebne kadry do minimum mogło budzić obawy, czy drużyna da radę utrzymać wysoką pozycję z jesieni. Dodatkowo perspektywa 10 wyjazdów, które dotąd stanowiły piętę achillesową potęgowały niepewność przed wiosennymi potyczkami. 
Pierwszy pojedynek w Wilczy i wysoka porażka zdawały się potwierdzać te obawy. Później jednak trener Jarosław Zadylak potrafił wraz z całą kadrą opanować sytuację i mimo kontuzji, w kilku meczach z samymi juniorami na ławce wykręcił wynik zasługujący na wielki szacunek i uznanie. Druga faza rundy to już prawdziwy majstersztyk, z sześcioma wygranymi z rzędu i walka o mistrzostwo ligi do ostatniej kolejki.
Na samym finiszu czegoś zabrakło,zabrakło bardzo niewiele, ale i tak jest się z czego cieszyć. Można z niecierpliwością i nadziejami oczekiwać nowego, wymagająco zapowiadającego się sezonu,w którym czeka nas reorganizacja. Poprzeczka pójdzie w górę,emocji będzie mnóstwo, wierzymy że tych pozytywnych więcej. 
Dziękujemy za miniony, czekamy na nowy! 

 

Drukuj E-mail

  • silniki
  • agencja
  • autocze
  • auto
  • multi