• Baner

Świąteczna wygrana

W meczu 21 kolejki Drzewiarz pokonał Polonię Łaziska 2:1.

 Wygrana z łaziszczanami pozwoliła umocnić się w ścisłej czółowce czwartoligowych rozgrywek,z zaledwie dwoma punktami straty do liderującej Kuźni Ustroń.

Po raz kolejny jasieniczanie źle weszli w mecz rozgrywany na własnych śmieciach.W 14 minucie ofiarna interwencja Pawła Góry,który rzucił się pod nogi przeciwnika skutkowała w oczach arbitra podyktowaniem rzutu karnego.Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Fabisiak,który mocnym uderzeniem w środek bramki otworzył wynik meczu.

W 29 minucie miało miejsce zdarzenie,które które bez wątpienia wywarło spory wpływ na dalsze losy tego pojedynku.Niepomny faktu,że już jedno żółtko ma,Kaszok za pyskówkę ujrzał drugie i przedwcześnie musiał udać się pod prysznic.

Jeszcze przed przerwą jasieniczanie zdołali wyrównać,gdy bity przez Darka Kołodzieja rzut rożny główką sfinalizował Kamil Sekuła a futbolówka odbijając się od poprzeczki wylądowała tuż za linią bramkową.Chwilę później powinno być już 2:1,ale ofiarną interwencją obrońca gości wybił piłkę tuż sprzed pustej bramki.

 Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla Drzewiarza,który już w 47' za sprawą sprytnego lobu Filipa Gajdy wyszedł na prowadzenie.Gol ten zbytnio uspokoił gospodarzy,którzy zanadto oddali inicjatywę Polonii,a ta mimo gry w osłabieniu zaprezentowała całkiem dobry futbol.Zabrakło im jednak skuteczności,co w końcówce mogli wykorzystać podopieczni trenera Zadylaka.Nie mogący trafić do siatki w rundzie wiosennej Szymon Królak znalazł się sam przed bramkarzem,ale ten ofiarnym wślizgiem uprzedził naszego napastnika i z podwyższenia wyniku nic nie wyszło.

Trener Jarosław Zadylak podsumował krótko : Trudny przeciwnik,dobrze prezentowaliśmy się w pierwszej połowie.Wynik cieszy,3 punkty zostają w Jasienicy.

Gratulacje dla całej drużyny,która sprawiła sobie i wszystkim kibicom Drzewiarza miły świąteczny prezent.

Drzewiarz Jasienica - Polonia Łaziska 2:1(1:1)

0:1 Fabisiak 15' (karny)

1:1 Sekuła 41' as.Kołodziej

2:1 Gajda 47' as.Kołodziej

Góra - Zdolski,Radomski,Powała,Pindera - Sekuła (84'Krzanowski),Profic,Chojnacki,Gajda (80'Wiśniewski),Kołodziej - Królak

Rezerwa : Pyka,Waliczek,Mielnikiewicz,Sikora

 

Drukuj E-mail

  • autocze
  • silniki
  • agencja
  • multi
  • auto